SURJU

RAAMATUKOGU

Kojulaenutus

• Laenutus registreeritakse ID- kaardi või lugejapileti  esitamisel elektroonilises andmebaasis.
  • Koju saab laenata nii raamatuid kui ka perioodikat.
  • Vastavalt raamatukogu kasutamise eeskirjale laenutatakse trükiseid koju üldiselt 21 kalendripäevaks.
  • Enimnõutud väljaannetele on raamatukogul õigus määrata lühemaid laenutusaegu.
  • Lugejat teavitatakse tagastustähtajast, mida võib lugeja pikendada korduvalt, kui raamatut ei ole soovinud laenutada teised lugejad.
  • Tähtaja pikendamine loetakse uueks laenutuseks.
  • Tähtaega saab pikendada kas koha peal, telefoni teel 44 60825, logides sisse oma lugejakontole e-kataloogis URRAM või e- posti aadressil  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.@saarde.ee
  • Kui lugeja ei tagasta laenutatud  raamatut tagastamistähtajaks võib raamatukogu võtta viivist kuni  0,06 € iga viivitatud päeva eest ühe väljaande kohta.
  • Lugeja on kohustatud hoidma raamatuid hoolikalt.
  • Raamatu rikkumise või tagastamata jätmise korral on lugeja kohustatud selle asendama. Kui sama nimetust ei ole enam võimalik osta, võib lugeja teaviku asendada ka teavikuga, mille raamatukogu juhataja samaväärseks on tunnistanud.
  • Alaealiste poolt tekitatud kahju hüvitab lapsevanem.