Üritused ja väljapanekud PDF Prindi

AASTA 2018


https://www.ev100.ee/

https://www.parandiaasta.ee/

* 2018. aasta jooksul toimub Eestis palju sündmusi, kus saame esile tuua meie mitmekesise kultuuripärandi: arheoloogilise väärtusega paikadest kuni kultuurimälestisteni, keskaegsetest kindlustest folklooritraditsioonide ja kunstipärandini, arhitektuurist muusikani, rehielamust mõisahäärberini, kirjandusest maastikupärandini.

* Aasta jooksul saame rääkida siinsest kultuuripärandist, leida seoseid ja kokkupuutepunkte laiemalt Euroopa kultuuriruumiga.

 

RAAMATUTE PÜSIVÄLJAPANEKUD JA NÄITUSED


* Uudiskirjandus - "UUED RAAMATUD"

* "LUGEJA SOOVITAB"

* "VÕTA RAAMAT UUELE RINGILE!"

* SOOVITUSLIK KOOLIKIRJANDUS, klasside kaupa

* TÄHTPÄEVA NÄITUSED -  KIRJARAHVA ELU JA LOOMINGU TUTVUSTAMISEKS

 


 

JUUNI -JUULI


* Reisime raamatutega läbi Euroopa: "Rännak Euroopa riikidesse ja linnadesse!"

* Kohalike käsitööde näitus-müük

 

MAI


KERAAMIKA ÕPITOAST "Ise tehtud - hästi tehtud"

1-16. mai  2018 Euroopa päev

http://www.euroopapaev.ee/

Eestis tähistatakse seda päeva kaheteistkümnendat korda. Raamatukogus väljapanek raamatutest "Rännak Euroopa riikidesse ja linnadesse", reisime raamatuga läbi Euroopa.

* 4.05 kell 9.00 koduloo huviliste kokkusaamine, Ristiküla 2 raamatusse mälestuste kogumine.

* 7.05, esmaspäeval kell 11.00 KERAAMIKA ÕPITUBA-2, kõik huvilised on oodatud kätt proovima keraamika valmistamisel! Teeme kingituse emadepäevaks.

* 13.05 Emadepäev - mai teine pühapäev alates 1870. aastast. Eestis tähistati seda päeva 3.06 1923-1940. aastani ja uuesti hakati tähistama alates 1988. aastast.

* 24.-25.05 Suvine seminarlaager " EESTI VABARIIK 100 JA EUROOPA KULTUURIPÄRANDI AASTA" toimub Põhja-Pärnumaal Halingas.


APRILL
* 2.04 RAHVUSVAHELINE LASTERAAMATUPÄEV.

Lasteraamatupäeva tähistatakse  Surju lasteaias 4. aprillil, kus iga lasteaialaps saab kingituseks  raamat "Pisike puu".

* 6.04 Teet Kallas - 75, eesti kirjanik, dramaturg, publitsist, avalik arvaja ja arvamustoimetaja, kirjutanud lühijutte, romaane, kirjandusarvustusi ja kolumne, kasutanud pseudonüümi Peep Perv. Teleseriaali "Õnne 13" stsenarist aastatel 1996-2011

* 14.04 kell 11.00 raamatukogus KERAAMIKA ÕPITUBA. Juhendab keraamik Ene Tapfer, osalustasu 10 €, info ja registreerimine: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Oodatud on kõik, nii suured kui väikesed, keraamika huvilised!

* Raamatunäitus: "Isetegemise ja meisterdamise rõõm"

* 20.04 Arvo Kruusement - 90

* 20.04 Aimee Beekman  - 85, kirjanik, stsenarist ja operaator. Tuntumad teosed "Valikuvõimalus", "Sugupuu"...

* 23.04 RAAMATU JA ROOSI PÄEV

* 27.04 PKR seminar raamatukoguhoidjatele. 10.00-12.00 Kuidas hinnata ja mõõta raamatukogu tööd? Margit Jõgi, rahvusraamatukogu juhtivspetsialist. 12.30-13.30 Ilmar Särg, kardioloog ja kirjanik, kes tutvustab oma kirjastuse Lambri Raamat toodangut ja võtab ka müügiks kaasa.

 

MÄRTSSelgusid head laste- ja noorteraamatud aastal 2017

https://www.lastekaitseliit.ee/lapse6igused/hea-lasteraamat/2017-aastal-ilmunud-head-lasteraamatud/

 * Euroopa Kultuuripärandiaasta raames raamatunäitus "Muinasjuttude ajatu võlu" euroopa rahvaste muinasjutte

* 1.03 Astrid Reinla - 70. sünniaastapäev, "Inimestega". Eesti kirjanik, lastekirjanik, prosaist, luuletaja, näitekirjanik, kriitik, stsenarist, telesarja "Õnne 13" algataja-looja.

* 3.03 Silvia Rannamaa - 100. sünniaastapäev."Kadri kasuema". Kirjanik, arvukate lühijuttude, novellide, näidendite, luuletuste ja lastekirjandust käsitlevate probleemartiklite autor. Kirjutanud tuntud noorsoojutustused "Kadri" ja "Kasuema", mille motiividel lavastas Leida Laius filmi "Naerata ometi". Kirjaniku 100. sünniaastapäevaks anti välja mõlema raamatu, juba viies, kordustrükk.

* 10.-11.03 kella 11.00-15.00 kutsub Surju-Ilvese külaselts kõiki raamatukogusse, kus toimub KIRBUTURG JA RAAMATULAAT. Müüa võib kõike: sokist kasukani ja porgandist pirukani. Raamatute väljapanek: "Korrastuskunst - mõtetes ja tegudes"


* 14.03 EMAKEELEPÄEV Surju Põhikoolis. Kell 10.30 algab Ilmi Kolla nimeline luulekonkurss. Seekord loetakse Ilmi Kolla ja Ellen Niidu luuletusi, külla tuleb luuletaja Contra.

Contra näitust uudistamas; luulekonkursi mõned korraldajad (I-p eesti keele õpetaja Riina Ollo, Ave Kartau, Riita Lillemets, Taavi  Pukk; II-v Heidi Kodasma ja keskel luuletaja Contra) koos IV klassi õpilastega.

* 15.03 kell 9.00 koduloohuviliste kokkusaamine, raamatu Ristiküla 2 koostamisest.

* 23.03 Piirkondlik seminar raamatukoguhoidjatele Pärnus: Elukestva õppe edendamine koostöös raamatukogudega - Monika Marfeldt/Andras; Kohtume raamatukogus! - Krista Visas/ Pärnu Keskraamatukogu turundusjuht, ERÜ juhatuse liige; Turunduse ja kommunikatsiooni võimalused raamatukogus - Andres Kuusk, PhD/tartu Ülikooli turunduse õppetooli juhataja, turunduse dotsent.

Seminar toimub koostöös Pärnumaa raamatukogudega Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimivõimaluste avardamine" raames ning on osalejatele tasuta!

 

VEEBRUAR


" Maa, rahvas ja kultuur"

 

http://www.elk.ee/

* 1.- 28. veebruar on kingituse tegemise aeg - LOEME 100 TUNDI EESTILE SÜNNIPÄEVAKS!

Selle ettepaneku tegi Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing, kutsudes ettelugema kõiki raamatukogusid, koole, lasteaedu, päevakeskusi, noortekeskusi. Kingituse tegijatega võivad liituda kõik soovijad. Iga ettelugemine peaks saama jäädvustatud ka fotole, mille juurde lisada info kes, kus, kellele, mida ja kui kaua luges (kõik loetud minutid liidetakse lõpuks kokku). Fotosid ettelugemisest saab lisada ERÜ maaraamatukogude sektsiooni FB lehele igaüks ise. Kokkuvõtted ettelugemisest tehakse kevadisel maaraamatukogude sektsiooni teabepäeval. Rohkem infot küsige raamatukogust.

Ettelugemine toimus Surju lasteaias, hooldekodus Videvik ja raamatukogus - kokku 110 minutit!

* 8.02 kuulutatakse Eesti Rahvusraamatukogus välja 2017. aasta kauneimad Eesti raamatud. Tänavu möödub 60 aastat päevast, mil Eestis valiti esimest korda kauneimaid raamatuid.http://www.nlib.ee/html/expo/2017-kauneimad-raamatud/

* 9.02 selguvad head ja parimad lasteraamatud 2017.

* 15.02 Eno Raud - 90 sünniaastapäev. On eesti lastekirjanduse viljakamaid, tunnustatumaid ja tõlgitumaid autoreid. Loomingut iseloomustab rikas fantaasia, huumor, argielu originaalne lahtimõtestamine ja on teinud ka rahvaluuletöötlusi lastele. Eluloo tutvustus ja raamatunäitus "Sipsikust naksitrallideni"

* 18.02 Mihkel Mutt 65, eesti kirjanik, esseist, kriitik ja toimetaja. Raamatute väljapanek "Rahvusvaheline mees",selle romaanis on jäädvustatud  Meri-aegne diplomaatia ja Eesti taasiseseisvumise kroonika.

* 19.-23.02 Eesti Vabariigi Sünnipäevanädal - Pärnu Keskraamatukogu teeb kõigile raamatukoguhoidjatele ettepaneku kanda tööl olles rahvarõivaid - pakume oma lugejatele silmailu ja teeme neil ja endil meele  rõõmsaks!

 

* 20. veebruarini saab anda oma hääle lemmik kirjanikule ja illustraatorile. Väljapanek "Nukitsa lemmikud 2016-2017"    konkursil osalevatest raamatutest, mida Surju kogus leidub

* 23. veebruaril kell 11.00 Pärnu Keskraamatukogu suures saalis kohtumine kirjanik ja tõlkija Mathuraga. Mathura on eesti kirjanik ja tõlkija, Virumaa Kirjandusauhinna ja Gustav Suitsu luulepreemia laureaat, ta on avaldanud kaheksa luulekogu, ühe proosaraamatu ja ühe reisikirja. Ta on tõlkinud nii kaasaegset kui ka India klassikalist kirjandust. Kohtumisel kuuleb temalt katkeid tema seni värskeimast raamatust "Jääminek" ning mõtteid kirjanduse rollist ja loomeprotsessi olemusest. "Jääminek" jutustab loo vanast mehest üksildases luhakülas, kus ta möödunud elule tagasi vaatab ja naudib talviseid hetki kõigi raskuste kiuste.

* 24.02 EESTI VABARIIK 100

 

JAANUAR* Laste joonistuste näitus: "Kaksikud kunsti tegemas", autoriteks 8. aastased Lisette ja Anette Lilienthal

* 10.01 Aleksei Nikolajevitš Tolstoi - 135, hüüdnimega Seltsimees Krahv, oli väljapaistev vene kirjanik ning ajaloolane - "Aleksei Tolstoi rikkalik elu". Tema sulest on ilmunud palju kuulsaid romaane, teiste seas "Peeter esimene I, II", "Insener Garini hüperboloid", "Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused", jne. Kuulamiseks ERRi arhiivist "Müstiline Venemaa", D. Vseviovi huvitavad saated Aleksei Tolstoist 580, 581, 582

* 23.01 koduloohuviliste kokkusaamine raamatu Ristiküla 2 koostamisest

* 26.01 koolitus PKR, Meedia meie ümber, Aili Broberg Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi õppejuht

* 30.01 Anton Hansen Tammsaare - 140, eesti kirjanik, esseist, kultuurifilosoof, tõlkija -  "Tammsaare isik ja tema looming". Tuntuim teos viieosaline "Tõde ja Õigus"

* 31.01 kell.11.00 koduloohuviliste kokkusaamine. Raamatule "Ristiküla-killuke Eestimaad" järje koostamine, andmete kogumine.