Üritused ja väljapanekud PDF Prindi

AASTA 2018

* 2018. aasta jooksul toimub Eestis palju sündmusi, kus saame esile tuua meie mitmekesise kultuuripärandi: arheoloogilise väärtusega paikadest kuni kultuurimälestisteni, keskaegsetest kindlustest folklooritraditsioonide ja kunstipärandini, arhitektuurist muusikani, rehielamust mõisahäärberini, kirjandusest maastikupärandini.

* Aasta jooksul saame rääkida siinsest kultuuripärandist, leida seoseid ja kokkupuutepunkte laiemalt Euroopa kultuuriruumiga.

RAAMATUTE PÜSIVÄLJAPANEKUD JA NÄITUSED

* Uudiskirjandus - "UUED RAAMATUD"

* "LUGEJA SOOVITAB"

* "VÕTA RAAMAT UUELE RINGILE!"

* SOOVITUSLIK KOOLIKIRJANDUS, klasside kaupa

* TÄHTPÄEVA NÄITUSED -  KIRJARAHVA ELU JA LOOMINGU TUTVUSTAMISEKS

JAANUAR

* Laste joonistuste näitus: "Kaksikud kunsti tegemas", autoriteks 8. aastased Lisette ja Anette Lilienthal

* 10.01 Aleksei Nikolajevitš Tolstoi - 135, hüüdnimega Seltsimees Krahv, oli väljapaistev vene kirjanik ning ajaloolane - "Aleksei Tolstoi rikkalik elu". Tema sulest on ilmunud palju kuulsaid romaane, teiste seas "Peeter esimene I, II", "Insener Garini hüperboloid", "Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused", jne. Kuulamiseks ERRi arhiivist "Müstiline Venemaa", D. Vseviovi huvitavad saated Aleksei Tolstoist 580, 581, 582

* 26.01 koolitus PKR, Meedia meie ümber, Aili Broberg Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi õppejuht

* 30.01 Anton Hansen Tammsaare - 140, eesti kirjanik, esseist, kultuurifilosoof, tõlkija -  "Tammsaare isik ja tema looming". Tuntuim teos viieosaline "Tõde ja Õigus"

* 31.01 kell.11.00 koduloohuviliste kokkusaamine. Raamatule "Ristiküla-killuke Eestimaad" järje koostamine, andmete kogumine.

VEEBRUAR

" Maa, rahvas ja kultuur"

* 1.- 28. veebruar on kingituse tegemise aeg - LOEME 100 TUNDI EESTILE SÜNNIPÄEVAKS!

Selle ettepaneku tegi Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing, kutsudes ettelugema kõiki raamatukogusid, koole, lasteaedu, päevakeskusi, noortekeskusi. Kingituse tegijatega võivad liituda kõik soovijad. Iga ettelugemine peaks saama jäädvustatud ka fotole, mille juurde lisada info kes, kus, kellele, mida ja kui kaua luges (kõik loetud minutid liidetakse lõpuks kokku). Fotosid ettelugemisest saab lisada ERÜ maaraamatukogude sektsiooni FB lehele igaüks ise. Kokkuvõtted ettelugemisest tehakse kevadisel maaraamatukogude sektsiooni teabepäeval. Rohkem infot küsige raamatukogust.

* 8.02 kuulutatakse Eesti Rahvusraamatukogus välja 2017. aasta kauneimad Eesti raamatud. Tänavu möödub 60 aastat päevast, mil Eestis valiti esimest korda kauneimaid raamatuid.http://www.nlib.ee/html/expo/2017-kauneimad-raamatud/

* 9.02 selguvad head ja parimad lasteraamatud 2017.

* 15.02 Eno Raud - 90 sünniaastapäev. On eesti lastekirjanduse viljakamaid, tunnustatumaid ja tõlgitumaid autoreid. Loomingut iseloomustab rikas fantaasia, huumor, argielu originaalne lahtimõtestamine ja on teinud ka rahvaluuletöötlusi lastele. Eluloo tutvustus ja raamatunäitus "Sipsikust naksitrallideni"

* 18.02 Mihkel Mutt 65, eesti kirjanik, esseist, kriitik ja toimetaja. Raamatute väljapanek "Rahvusvaheline mees",selle romaanis on jäädvustatud  Meri-aegne diplomaatia ja Eesti taasiseseisvumise kroonika.

* 19.-23.02 Eesti Vabariigi Sünnipäevanädal - Pärnu Keskraamatukogu teeb kõigile raamatukoguhoidjatele ettepaneku kanda tööl olles rahvarõivaid - pakume oma lugejatele silmailu ja teeme neil ja endil meele    rõõmsaks!

* 20. veebruarini saab anda oma hääle lemmik kirjanikule ja illustraatorile. Väljapanek "Nukitsa lemmikud 2016-2017"    konkursil osalevatest raamatutest, mida Surju kogu leidub

* 23. veebruaril kell 11.00 Pärnu Keskraamatukogu suures saalis kohtumine kirjanik ja tõlkija Mathuraga. Mathura on eesti kirjanik ja tõlkija, Virumaa Kirjandusauhinna ja Gustav Suitsu luulepreemia laureaat, ta on avaldanud kaheksa luulekogu, ühe proosaraamatu ja ühe reisikirja. Ta on tõlkinud nii kaasaegset kui ka India klassikalist kirjandust. Kohtumisel kuuleb temalt katkeid tema seni värskeimast raamatust "Jääminek" ning mõtteid kirjanduse rollist ja loomeprotsessi olemusest. "Jääminek" jutustab loo vanast mehest üksildases luhakülas, kus ta möödunud elule tagasi vaatab ja naudib talviseid hetki kõigi raskuste kiuste.

* 24.02 EESTI VABARIIK 100