* Üleriigilised raamatukogupäevad 2018 PDF Prindi

Tänavune kogu Euroopas tähistatav kultuuripärandi aasta annab ka raamatukogudele hea võimaluse väärtustada Euroopa rikkalikku ja mitmekesist kultuuripärandit. Laia määratluse kohaselt on kultuuripärand kõik see, mida peetakse kultuuris hoidmist väärivaks ja mida antakse edasi järgnevatele põlvedele. See on meile pärandatud kultuuri ja looduskeskkonna terviklik kogum, mida meie saame omakorda mõjutada ning tulevikku edasi kanda.
Teema-aastal on meil hea võimalus ise panustada vaimse ja ainelise kultuuripärandi säilitamisse ja edasiandmisse.

Kultuuripärand on sillaks mineviku, oleviku ja tuleviku vahel. Raamatukogu omakorda on värav tulevikku, olles ühtlasi side minevikuga.

Olgem ka raamatukogudes pärandi loojad! Avastame oma kodukoha kultuuri- ja looduspärandit, kohapealseid aardeid ja põnevaid lugusid. Anname ka tänavu noortele võimaluse pärandile uus hingamine sisse puhuda. Vaadake enda ümber ringi ja avastage koos kogukonnaliikmetega meie ühiseid väärtusi! Kultuuripärandiks ei ole ainult kirjandus, kunst ja esemed, vaid ka jutud, laulud, filmid ja käsitööoskused ning toidukultuur. Kultuuripärandi mitmekesisus ühendab inimesi ja tänu tehnoloogiale ning internetile on kõigil selleni täna jõuda lihtsam kui kunagi varem.

Käesoleva aasta raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“ avatakse 18. oktoobril Rakveres Eesti raamatukoguhoidjate XI kongressil ja lõpetatakse 30. oktoobril XVIII maaraamatukoguhoidja päeval Kehtnas.

Kultuuripärand raamatukogu kaudu tuttavaks!

Surju Raamatukogus toimuvad üritused:

* Alates 20.10 näitus "PÄRANDIKS RAAMATUD JA AJAKIRJAD". Vaatamiseks ja lugemiseks on välja pandud sajandivanused raamatud nt A. Kizbergi "Külajutud"/1923, J. Liiw "Elusügawus"/ 1909 jt ja ajakirjad "Taluperenaine"/ 1933, "Eesti Naine"/1932 jpt.

* 20.10 algusega kell 11.00 toimub HOIDISTEPÄEV "HOIDISED PURGIS JA PUDELIS". Degusteerimine - maitse üle me ei vaidle; retseptide, kogemuste ja soovituste vahetamine. Oodatud on kõik huvilised kas purgiga või ilma.

SAMAL AJAL!

* 20.10 kell 11.00 täiskasvanud õppija nädala TÕN raames kutsub Surju-Ilvese küla Selts kuulama loengut  "NUTIKAS KORISTAMINE". Koristamisest räägib Kai Kunimägi, kestvus 2 tundi.

* 23.10 kella 15.00 loeme ette Surju hooldekodu Videvik hoolealustele Eesti kirjandusklassikat

* 25.10 INFOKIRJAOSKUSE PÄEVA teema "INTERNETIST INFOT OTSIDA JA KA LEIDA". Päeva jooksul saavad huvilised tutvuda e-kataloogi URREMi võimalustega, e-teenuste kasutamist ja huvipakkuva teema kohta info leidmist...

* 30.10 MAARAAMATUKOGUHOIDJA PÄEVAL ülevaade ja tutvustus "RAAMATUKOGUHOIDJA TÖÖDEST JA TEGEMISTEST", millega tegeleb ühe väikese raamatukogu juhataja, see nimekiri on päris pikk.

KOHTUME RAAMATUKOGUS!