* Virtuaalnäitus "SAJANDI RAAMATUKOGUHOIDJAD" PDF Prindi

Eesti raamatukoguhoidjate kingitus Eesti riigi 100. sünnipäevaks!

Virtuaalnäituse „Sajandi raamatukoguhoidjad“.

See on Eesti raamatukoguhoidjate lugu. Raamatukogudest ei räägita just tihti, veel harvem raamatukoguhoidjatest. Eestimaal on aga aegade jooksul tegutsenud üksjagu tublisid raamatukoguhoidjaid, kes on jätnud jälje Eesti kultuurilukku ning oma tegevusega mõjutanud kogukondlikku ühistööd. Näitusele on valitud sadakond kolleegi, kelle töine panus jääb 20. sajandisse ning see avati pidulikult Eesti raamatukoguhoidjate XI kongressil Rakveres 2018. a. Virtuaalnäituse eesmärk on tutvustada ja väärtustada raamatukoguhoidja ametit, osundades sajandi jooksul toimunud muutustele Eesti raamatukogude tegevuses karismaatiliste raamatukoguhoidjate kaudu.

Virtuaalnäituse tekstid on valminud kogukonna koostöös. Täname kõiki, kes kõnealust ideed toetasid ja näituse valmimisse panustasid – nii arutades, vaieldes, raamatukogunduse üle südant valutades, kui ka tekste kirjutades, lühendades ja toimetades. Töörühma kuulusid Katre Riisalu, Anne Ainz, Piret Lotman, Tiiu Reimo, Kalju Tammaru, Reet Olevsoo, Külli Ots ja Ilmar Vaaro. Tekste ühtlustasid ja toimetasid Sirje Nilbe, Tiina Aasmann ja Katre Riisalu. Veebilehe koostas Maris Nool. Ettevõtmist toetas Eesti Kultuurkapital.

Näitus on vaadeldav nii arvutis kui mobiilis, kaardirakendus annab piirkondliku ülevaate.

Head tutvumist näituseg!

Katre Riisalu Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse esimees