SURJU

 

RAAMATUKOGU

 

Raamatute lugemine täiendab meie sõnavara, avardab silmaringi, annab juurde uusi teadmisi ja enesekindlust. Klassikalised teosed kui ka tänapäeva kirjandus on hea vaheldus arvutilaual.

ÜLEVAADE KOOLIKIRJANDUSEST SURJU PÕHIKOOLIS ÕPPEAASTAL 2020/2021

 Raamatute valik

1. klass

Raamatud vabal valikul!

1. D.Daywalt "Rasvakriitide mäss"

2. T. Egner "Sööbik ja pisik"

3. K. Kirkkõpelto "Molli" ("Poppi)

4. Eno Raud "Peep ja sõnad"

5. Sergei Kozlov, Juri Norštein "Siil udus"

6. Kristi Kangilaski "Päike läheb puhkusele"

7. Aino Pervik "Paula esimene koolipäev"

8. Epp Petrone "Siis kui seened veel rääkisid"

9. Piret Raud "Natuke napakad lood"

10. Jens Sigsgaard "Palle üksi maailmas"

11. G Merino "Krokodill, kellele ei meeldinud ujuda"

12. I. Tomusk "Hundi sõbrad"

13. Wimberg "Härra padakonn"

14. L. Tungal "Jänesepoeg otsib sõpra"

15. L. Tungal "Pururikas laps"

16. E. Niit "Onu Ööbik Öösorri tänavast

  •  2. KLASS

1. J. Vaiksoo „Neli hommikut ja üks õhtu“

2. A. Jacobsson ja S. Olsson „Sune läheb teise klassi“

3. D. Daywalt "Rasvakriitide mäss"

4. K. Kass „Käru-Kaarel“

5. R. Kasser „Väike seebimullipuhuja“

6. A. Kivirähk „Karneval ja kartulisalat“

7. J. Kunder „Suur Peeter ja Väike Peeter“

8. M. Kunnas „12 kinki jõuluvanale“

9. A. Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“

10. I. Maran „Londiste, õige nimega Vant“

11. A. Pervik Kollane autopõrnikas sõidab ringi“

12. A. Pervik „Mammutilaps ajab tuult taga“

13. P. Raud „Tobias ja teine B“

3. klass:

Raamatud vabal valikul

Andrus Kivirähk:

„Tilda ja tolmuingel”

„Kaelkirjak”

„Leiutajateküla Lotte”

„Limpa ja mereröövlid”

„Sirli, Siim ja saladused”

„Oskar ja asjad”

„Konna musi”

„Karneval ja kartulisalat”

„Lotte reis lõunamaale”

„Sibulad ja šokolaad”

„Kaka ja kevad”

 Astrid Lindgren:

„Bullerby lapsed”

„Vahtramäe Emil”

Aino Pervik „Kunksmoor”

Eno Raud „Peeter ja mina”

Hannu Mäkelä „Härra Huu”

Annie M. G. Schmidt „Viplala lood” (I ja II)

 4. klass:

1. Aino Pervik "Arabella ja mereröövli tütar"

2. Keränen, Mika "Vana roosa maja"

3. ........................." Salapärane lillenäppaja"

4. Käsner, E "Veel üks Lotte"

5. Grimm, Wilhelm "Vahva rätsep"

6. Lindgren, A "Rasmus, Pontus ja Lontu"

7. Dahl, R "Suur Sõbralik Hiiglane"

8. Lindgren, A " Madlike"

9. Tungal, L "Kristiina, see keskmine"

10. Luts, O "Kevade"

11. Hegner, Thorbjörn "Kardemoni linna rahvas ja röövlid"

12. Kass, K "Kasper ja viis tarka kassi"

13. Nopola Sinikka ja Tiina "Risto Räppar ja teisik"

14. Preussler, O "Väike nõid"

15. Dahl, R "Tohlamid"

16. Sachar, L "Pahupidi kool kukub kokku"

 

5. klass:

1. A. Lindgren "Meisterdetektiiv Blomkvist",

2. I. Tomusk "Kriminaalne koolipapa. 5. a kriminalistid",

3. H. Lofting "Doktor Dolittle",

4. J. Brzechwa "Pan Kleksi akadeemia",

5. A. Jakobsson, S.Olsson "Berti päevik"(1.osa),

6. R.R. Russell "Luuseri päevik. Lood mitte kuigi muinasjutulisest elust",

7. J.K. Rowling "Harry Potter ja tarkade kivi",

8. E. Raud "Roostevaba mõõk",

9. G. Rodari "Cipollino seiklused".

6. klass:

1. J.M. Barrie "Peeter Paan"

2. O. Preussler "Krabat",

3. A. Pervik "Arabella, mereröövli tütar",

4. M. Twain "Tom Sawyeri seiklused",

5. A. Kass "Pahupidi puhkus",

6. J.R.R. Tolkien "Kääbik",

7. F. Molnar "Pal-tänava poisid",

8. C. Nöstlinger "Vahetuslaps",

9. K. Hindrikson "Kui emad olid väikesed",

10. J. Kross "Mardileib".

7. klass:

1. A.Vallik "Kuidas elad, Ann?!"( "Mis teha, Ann?!", "Mis sinuga juhtus, Ann?!"),

2. J. Parijõgi "Teraspoiss",

3. A. Kivirähk "Mees, kes teadis ussisõnu",

4. Ed. Bornhöhe "Tasuja",

5. üks eesti autori(te) luulekogu.

8. klass:

1. D. Leesalu "Mängult on päriselt",

2. S. Henno "Mina olin siin",

3. M. Karu "Nullpunkt",

4. K. Priilinn "Maarjamäe kägu",

5. P. Pullman "Kuldne kompass",

6. T. Pratchett "Kübaratäis taevast",

7. G. Durrell "Minu pere ja muud loomad",

8. D. Defoe "Robinson: Crusoe elu ja kummalised seiklused",

9. reisikiri Petrone Prindi "Minu....." sarjast, nt J.Petrone "Minu Eesti. 1.osa".

9. klass:

1. E. M. Remarque "Läänerindel muutuseta",

2. I. Hargla "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus",

3. A. Kivikas "Nimed marmortahvlil",

4. G. Orwell "Loomade farm",

5. A. Kivirähk "Rehepapp